Bağlama aksesuarlarında %10 İndirim Fırsatı
Değerli müzik sever dostlarımız Ozan Saz Evi olarak müzik aletlerimizde ve aksesuarlarımızda indirim kampanyası yapıyoruz
Ürünlerimiz

Fotoğraf Galerisi

Saz (Bağlama) Bakımı Atölyemiz: Artık sizlerinde Darmstadt’da sazlarınızın bakımını yaptırtableceğiniz bir bakım atölyeniz var. Ozan Sazevi Bakım Atölyemiz 2019 yılından bu yana aktif olarak Ozan Müzik Evi içerisinde saz bakımı hizmeti sunmaktadır. Uzun yıllardır maalesef çok küçük sorunlar için sazlarımızı  Türkiyeye bakım için götürmek zorunda kalıyorduk. Sazlarımızı buradan oraya getirip götürmek artık başlı başına bir sorun oluşturuyordu. Bütün bu zorluklara ve soruna cevap olarak, bakım çalışmalarımıza uzun yıllar önce başladık. Sizlerinde bildiği gibi zaten Müzik Evimizde bakım işlerini Türkiyeden Onar Müzik Evi Ustalarından Şafak Turan Ustayı getirerek yapıyorduk. Ve bu eylemimiz hala devam etmektedir. Unutmayınki her bozuk ses çıkaran saz, tesfiye sorunu olan bir saz değildir. Ona ustası karar vermelidir. Tesfiye sazın en ince noktasıdır ve en önemli işidir. Tesviyeden anlamayan ve bu işi bilmeyen tecrübesiz birisi yarım yamalak kesinlikle yapmamalıdır. Çok küçük şeyler bile, sazınızın sorunlu ses çıkarmasına sebep olabiliyor. Bütün enstrümanlar çok hassastırlar ve hayati önem taşırlar. Her enstrüman kullanıldıkça sorun yaratır ve sürekli bakım yaptırtılması gerekir. Aynı kullandığınız değerli eşyalarınız gibi, canınızı emanet edip bindiğiniz arabanız gibi hayati önem taşırlar. Yaşamış olduğumuz ülkenin iklimi çok nemli olduğu için bu şartlar enstrümanlara büyük etki yapar. Sazımızda (bağlama) çok hassas olduğu için, nemden çok daha çabuk etkilenir. Mutlaka ve mutlaka ihtiyaç duyuldukça bakımı yaptırtılmalıdır.

-Sazlarınızın perde değişimi, perde ayarı, tel değişimi, akort kaçırmaz Wittner Burgu Montajı, her türlü burgu değişimi, alt-üst eşik yenileme vs. gibi yarı bakımını yapıyoruz. Her küçük sorun için uzağa gitmenize gerek yok, biz size çok yakınız, Darmstadt’tayız.